Возз'єднання сім'ї. Віза дружини, віза чоловіка

Сучасні технології, розвинені транспортні системи і швидкий ритм життя все більше стирають кордони між державами. Поле для пошуку роботи розширюється й іноді відповідна вакансія виявляється не в рідній країні. Це дуже нелегко, коли близькі (діти, дружина/чоловік, батьки) опиняються за сотні кілометрів. Для того, щоб можна було перевезти родичів в іншу країну, існує спеціальна процедура “возз’єднання сім’ї”. Якщо йдеться про возз’єднання подружньої пари, то вони також отримують візи “чоловіка/дружини”. Ці візи відрізняються від віз “нареченого/нареченої” тим, що видаються громадянам, які вже перебувають у шлюбі.

По-перше, для того, щоб відновити сім’ю, необхідно мати спеціальне запрошення. Видається таке запрошення в країні, де передбачається возз’єднання сім’ї.

По-друге, існує певний стандартний набір документів, який, проте, може варіюватися залежно від країни. Усі надані документи мають бути перекладені відповідною іноземною мовою, пройти процедуру легалізації або мати апостилі (для країн-учасниць Гаазької угоди):

  • свідоцтво про народження (у разі переїзду дітей або батьків);

  • свідоцтво про шлюб (якщо йдеться про подружжя);

  • довідка про несудимість;

  • медична довідка;

  • нотаріально завірений дозвіл від другого з батьків (у разі переїзду неповнолітніх дітей).

 

Сторона, яка запрошує, зобов’язана надати довідки, що свідчать про:

  • стабільне джерело доходів;
  • наявність житла;
  • наявність посвідки на проживання (усі члени сім’ї, які приєдналися, отримують аналогічну посвідку).

Возз’єднання сім’ї в Німеччині

Законодавством Німеччини передбачено можливість возз’єднання сім’ї, але тільки в разі виконання всіх вимог і наявності необхідних документів. Ця процедура доступна тільки для близьких родичів, таких як: батьки, діти, дружина/чоловік. Під час оформлення всіх документів потрібно враховувати, що процедури при переїзді тільки чоловіка/дружини або переїзді неповнолітніх дітей і чоловіка/дружини розділяються німецьким законодавством. Тривалість усього процесу може зайняти від трьох місяців до п’яти років.

Отже, особа, яка бажає возз’єднати сім’ю в Німеччині, зобов’язана відповідати таким вимогам:

  • проживати у квартирі, а не в будь-якому передбаченому місці для іноземців;
  • не мати правопорушень;
  • мати самостійне джерело доходу (не отримувати будь-яку соціальну допомогу), якого було б достатньо, щоб утримувати інших членів сім’ї.

Німецьким законодавством також передбачена можливість отримання дозволу для перебування в Німеччині терміном до одного року для подружжя, яке бажає возз’єднатися. Цей дозвіл можна продовжувати кожен наступний рік до того моменту, поки не буде виконано всі вимоги для отримання повного права на проживання. Від приїжджої сторони потрібно також знання німецької мови “на розмовному” рівні.

Важливо пам’ятати, що в різних містах Німеччини існують свої особливості, тому найкраще отримати консультацію в місцевому консультаційному бюро для іноземців.

Возз’єднання сім’ї в Ізраїлі

В Ізраїлі існує ступенева процедура возз’єднання сім’ї, яка передбачає проходження чотирьох ступенів:

  1. Перший крок – в’їзна туристична віза Б-2 на термін від трьох до шести місяців. Називається ця віза “турист, але чоловік/дружина”. На цьому етапі проводять доскональну перевірку справжності шлюбу, під час якої подружжя можуть запросити до Бюро зв’язку для бесіди в різних кабінетах.
  2. Другий крок – робоча віза Б-1 на термін близько півроку.
  3. Третій крок – віза А-5 або “тимчасовий житель” на термін близько року. Через 183 дні після цього одержувач може отримати соціальну та медичну страховку. Продовжувати таку візу потрібно щороку протягом наступних чотирьох років з обов’язковим відвідуванням МВС Ізраїлю.
  4. Четвертий крок – по закінченню чотирьох років з візою А-5 можна подавати прохання на отримання громадянства.

Дітей від першого шлюбу краще брати з собою одразу, бо потім можна отримати відмову.

Возз’єднання сім’ї в США

Для того, щоб возз’єднатися зі своєю сім’єю і родичами в США, потрібно пройти процедуру, яка складається з таких кроків:

  1. громадянин або резидент США подає петицію і документи про спорідненість в імміграційні служби США. Ці служби повинні її схвалити;
  2. відповідно до Бюлетеня Держдепартаменту, Держдепартамент США визначає термін, коли імміграційна віза буде доступна;
  3. якщо людина вже в США, то імміграційна віза дає право отримати статус постійного резидента. А якщо людина за кордоном США, то вона має звернутися до консульства США для отримання візи.

Подавати клопотання про петицію може тільки особа, дохід якої на 25 % перевищує межу бідності.

 

Возз’єднання сім’ї у Франції

Право на возз’єднання сім’ї у Франції мають: громадяни Франції, постійні жителі та іноземні громадяни, які перебувають на її території щонайменше 18 місяців і мають посвідку на проживання на строк щонайменше один рік. Усі зазначені особи зобов’язані:

  • мати стабільне джерело доходу і кошти для утримання всієї родини. Якщо чоловік-іноземець має стабільний дохід, який надходитиме до сімейного бюджету і після його переїзду до Франції, то цей дохід також може бути врахований;
  • після приїзду сім’ї проживати разом із ними;
  • мати житло для всієї родини. У зоні А – не менше 42 м.кв., у зоні В – не менше 44 м.кв., у зоні С – не менше 48 м.кв. і 10 м.кв. на додаткову людину.

Відповідні органи Франції можуть відмовити в процедурі возз’єднання сім’ї, якщо члени сім’ї:

  • страждають на деякі види захворювань (занесені до санітарного міжнародного реєстру);
  • проживають на території Франції;
  • становлять загрозу для правопорядку Франції.

Загалом, процедура відновлення сім’ї у Франції має дуже багато нюансів, і для її проведення краще звернутися до фахівців.

Потрібна додаткова консультація?

Зв'яжіться з нами у зручний для Вас спосіб і ми допоможемо вирішити Вашу задачу.

Контакти